Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

 

OFERTY KRAJOWE - SMOŁDZIŃSKI LAS k. Łeby

               

 

  

  

 

  

  

 

  

  

  

MALI ODKRYWCY WYOBRAŹNI

Kompleks Wczasowo-Kolonijny BEATA i FIORD

Polska, Smołdziński Las k. Łeby

wiek uczestników: 7-13 lat


Mali Odkrywcy Wyobraźni

Polska :: Smołdziński Las (BIF)
Wiek uczestników: 7 - 13 lat
 
DLA KOGO

Dla tych których pociąga teatr, muzyka i plastyka i chcą wykorzystać wakacje do rozwoju swoich zainteresowań.

 
GDZIE JEDZIEMY

Wybrzeże Słowińskie - zapraszamy do uznanego za jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów Polski. Bałtyk na wyciągnięcie ręki – plaża, spacery, Słowiński Park Narodowy zaliczony przez UNESCO do Światowego Rezerwatu Biosfery z ruchomymi wydmami, jeziora owiane tajemniczymi legendami, słowińska kultura w jednym z wielu skansenów i pobliskie nadmorskie miasta Łeba i Ustka dostarczające wielu rozrywek... To idealny zestaw na aktywny i ciekawy wypoczynek!
www.slowinskipn.pl/spn_pl.php

 
GDZIE MIESZKAMY

Kompleks wczasowo – kolonijny „Beata” i „Fiord” to obiekt położony w Smołdzińskim Lesie w czystym mikroklimacie na terenie Światowego Rezerwatu Biosfery, w odległości 3 km od morza na terenie Słowińskiego Parku Narodowego pomiędzy jeziorami Gardno i Łebsko. Jest w pełni przygotowany i dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży. Zakwaterowanie w przytulnie urządzonych pokojach 2- 5 osobowych z łazienkami. Do dyspozycji uczestników jest bardzo bogate zaplecze rekreacyjne obiektu: kryty basen, mini park linowy, zespół boisk sportowych (piłka nożna, siatkowa, koszykówka, kometka), szałasy i altany, hala sportowo – taneczna, miejsce do grillowania, sklep, wypożyczalnia rowerów. W budynkach: stołówka z domowym jedzeniem, kawiarenka z salą bilardową, sala dyskotekowa ze specjalnymi efektami – dym, piana itp., świetlice z karaoke, TV, rzutnikami , sale dydaktyczne, salka gimnastyczna oraz pralnia z suszarnią. Obiekt jest ogrodzony i monitorowany całą dobę.

 
CO JEMY

4 posiłki dziennie ( śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) w stołówce ośrodka
ATRAKCJE, CZYLI JAK WYPOCZYWAMY

MALI ODKRYWCY WYOBRAŹNI:

TEATR
stworzymy własne widowisko teatralne - teatr lalkowy.
nauczymy się robienia lalek ( kukiełek, marionetek ), strojów, elementów dekoracji i scenografii.
w poszukiwaniu magicznej Nibylandii - wkroczymy we wspaniały świat wyobraźni
ożywiamy przedmioty – bawimy się w teatr cieni
tajemniczy świat pantomimy-pracujemy nad opanowaniem przestrzeni scenicznej oraz własnego ciała, tak, aby współgrały tworząc harmonię.
odkryjemy swoje mocne strony i nauczymy się akceptować własne słabości
głos -nauczymy się, jak go poprawnie używać, popracujemy nad oddechem, emisją głosu i dykcją.
uczymy się pracy nad tekstem, uchwycenia jego sensów oraz używania werbalnych i pozawerbalnych środków wyrazu do przekazania tych sensów.

MUZYKA
entlik - pętlik – czyli zabawy taneczno - ruchowe przy muzyce.
w świecie dźwięków i muzyki - tworzymy własne piosenki i ilustracje muzyczne.
muzykiem jestem...poznajemy, tworzymy i gramy na własnoręcznie zrobionych instrumentach muzycznych
malowanie do muzyki – kolonijna baśń, każdy z nas zostanie twórcą niesamowitej opowieści, którą zabierzemy ze sobą do domu
spróbujemy nauczyć się wyrażać swoje emocje za pomocą muzyki
nauczymy się rozumieć muzykę - piękno i harmonię utworów muzycznych.
poznamy podstawowe formami towarzyskie obowiązujące podczas tańca, ćwiczenia w praktycznym ich stosowaniu (zapraszanie do tańca, kulturalne zachowanie w tańcu, odpowiedni ubiór, higiena osobista itp.)
poznamy wybrane tańce narodowe, ludowe oraz towarzyskie. Nauczymy się prostych układów tanecznych z wybranych tańców.

PLASTYKA
tworzymy swoje własne port folio
nauczymy się robienia biżuterii z leśnych i morskich skarbów
dmuchawce, latawce, wiatr- historia owego jednego z najstarszych przyrządów latających cięższych od powietrza sięga około 200 lat przed naszą erą, a jego ojczyzną są Chiny. My będziemy puszczać latawce własnej konstrukcji i projektu .Spróbujemy pobić rekord Guinnessa w wysokości lotu latawca ! zbudujemy latawce
„Bądź twórcą dla siebie i innych”- zapoznamy się z techniką decoupage, polegającą na dekorowaniu przedmiotów poprzez naklejanie na nie papierowych serwetek, zdobionego papieru lub obrazków z różnych innych materiałów. My również wykonamy własne arcydzieła.
cuda cudeńka z makaronu - będziemy twórcami oryginalnej: biżuterii, zwierzątek i aniołków z różnych rodzajów makaronu.
dla wszystkich niedowiarków - tworzymy niewidzialny rysunek
mali rzeźbiarze- fantazje z masy solnej
przyrodnicze inspiracje - tworzymy własne witraże, które będą stanowić niesamowitą ozdobę okna naszego pokoju
papierowe stwory i potwory - poznanie techniki orgiami- składania papieru bez nacinania i klejenia. Robimy papierowe zwierzaki
każdy jest małym artystą. Zobaczymy, kto z nas jest malarzem, kto rzeźbiarzem , kto aktorem, kto muzykiem -rozwijanie dziecięcych talentów. Przygotowanie widowiska kolonijnego wg podziału ról.
kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych u dzieci
przedstawienie wrażeń dotykowych w formie wizualnej ( kollage, forma przestrzenna)

DODATKOWO:

* - rejs po morzu prawdziwym statkiem Vikingów. Zwiedzanie Ustki: wizyta w porcie, wejście na molo, spacer po nadmorskiej promenadzie oraz wizyta w muzeum chleba u prawdziwego piekarza.
wieczór z tradycją: prezentacja sztuki ludowej - występ kaszubskiego zespołu ludowego, pokaz haftu kaszubskiego, nauka tańców regionalnych oraz alfabetu kaszubskiego.
* -wycieczka piesza na wydmy ruchome w Czołpinie, przejście przez tzw. „Polską Saharę” oraz latarni morskiej położonej na najwyższym wydmowym wzniesieniu 56m n.p.m.
codzienne kąpiele w morzu i basenie
dyskoteki z laserami, pianie oraz mydlanymi bańkami
wieczory z karaoke
BUTowe Kino "Artystyczne" - wieczory z ciekawymi filmami

NA KONIEC WIELKI FINAŁ:

 Wieczór „Mamy Talent” - wystawa wszystkich prac jakie wykonaliśmy podczas kolonii, przedstawienie teatralno-muzyczne, które przygotowaliśmy, wystawimy na deskach letniej scenie smołdzińskiej dla wszystkich kolonistów! Na zakończenie rozdanie nagród oraz Certyfikatu Odkrywcy Wyobraźni.

POLISA PIESZCZOCHA:

Dzieciom, które bardzo tęsknią za rodzicami i mają trudności z zaklimatyzowaniem się na obozie, umożliwiamy dokończenie pobytu w innym turnusie !!!

IMPREZY FAKULTATYWNE:

BORNHOLM – wycieczka całodniowa wodolotem na wyspę. W programie 5 godzinny pobyt w Parku Atrakcji Wodnych JOBOLAND (atrakcyjne zjeżdżalnie wodne, szalona rzeka, baseny, łódki, leśne tory przeszkód, ścieżki z linami, zagrody i klatki ze zwierzętami, tory do jazdy na gokartach) oraz inne atrakcje. Konieczny paszport.
http://www.joboland.dk/index.php?pl cena 330 PLN
 
AQUAPARK JAROSŁAWIEC - wycieczka półdniowa do największego i najnowocześniejszego Aquaparku w Polsce! Będziemy bawić się do woli!. Największe atrakcje to: baseny z podgrzewaną wodą, zjeżdżalnie, gejzery , leżaki wokół basenów pod palmami, sztuczna grota z wodospadami, rwąca rzeka o długości 55 metrów! Aby skosztować takiej przyjemności nie trzeba lecieć do ciepłych krajów.
http://www.aquapark.jaroslawiec.biz.pl/ cena 80 PLN
 
TRÓJMIASTO - całodniowa wycieczka autokarowa z przewodnikiem do najsłynniejszej aglomeracji w Polsce, na którą składają się trzy miasta: Gdańsk, Gdynia i Sopot. W czasie wyjazdu zobaczymy najpiękniejsze zakątki gdańskiej starówki: Ratusz Starego Miasta, Kościół św. Katarzyny, Dwór Artusa oraz najsłynniejszą ulicę Gdańska - Długi Targ, gdzie co roku odbywa się znany w całej Polsce Jarmark św. Dominika. W tym roku Jarmark odbywa się w terminach 31.07-22.08.2010 i obchodzi 750-lecie więc z pewnością szykuje się huczna zabawa! Przespacerujemy się nabrzeżem w Gdyni oraz wejdziemy na „ORP Błyskawicę”.
cena 95 PLN

 
JAK JEDZIEMY

1 dzień

wyjazd wg rozkładu, przyjazd na miejsce, zakwaterowanie, kolacja, nocleg
 

2-11 dzień

wypoczynek w ośrodku
 

12 dzień

śniadanie+ suchy prowiant na drogę, wykwaterowanie, przyjazd wg. rozkładu


CENA ZAWIERA

transport autokarem o podwyższonym standardzie (WC, barek, klima, video), zakwaterowanie, wyżywienie, kadra BUT: kierownik, wychowawcy, ratownik wodny, koszulka BUT, program, ubezpieczenie Signal Iduna

CENA NIE ZAWIERA

dopłat transportowych oraz Imprez fakultatywnych


INFORMACJE DODATKOWE

Obowiązkowa kaucja – 30 PLN (obejmuje ew. szkody wyrządzone przez uczestników) zbierana w dniu wyjazdu, zwracana ostatniego dnia pobytu w ośrodku. Proponowane minimalne kieszonkowe – ok. 100 PLN + imprezy fakultatywne. Prosimy o zabranie kasków rowerowych. Planowana liczba uczestników: 20 os.

 
Niezbędne dokumenty
- Aby wyjechać n obóz niezbędne są:
- legitymacja szkolna
- karta kwalifikacyjna
 

Impreza

Kiedy wypoczywamy

Ile płacimy

NOW 1

27.06-08.07.2010 (12 dni, 11 noclegów)

1239 PLN | Sprzedaż zakończona

NOW 2

09.07-20.07.2010 (12 dni, 11 noclegów)

1239 PLN

NOW 3

21.07-01.08.2010 (12 dni, 11 noclegów)

1239 PLN

NOW 4

02.08-13.08.2010 (12 dni, 11 noclegów)

1239 PLN

NOW 5

14.08-25.08.2010 (12 dni, 11 noclegów)

1239 PLN

     Polisa Pieszczocha

GRATIS

     Gwarancja rezygnacji BUT +

35.00 PLN

     Wycieczka Trójmiasto

95.00 PLN

     Wycieczka Aquapark Jarosławiec

80.00 PLN

     Wycieczka Bornholm

330.00 PLN

     

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE TRANSPORTU
Na odcinkach krajowych możliwy jest transport zastępczym środkiem transportu (PKP, mikrobus, samochód osobowy) zawsze pod opieką konwojenta i przesiadka do autokaru docelowego. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 20 minut przed planowana godzina odjazdu. Na poszczególnych przystankach mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. BUT po uprzednim poinformowaniu zastrzega sobie prawo do zmiany miejsca i godziny zbiórki oraz zmiany środka transportu na odcinkach krajowych.

 

Wyjazd

Miejscowość wyjazdu/powrotu

(+ dopłaty transportowe w PLN)

Powrót

+48 22 827-60-98/99

GDAŃSK, parking z pocztą przy DW PKP Gdańsk Główny (+ 100 PLN)

+48 22 
827-60-98/99

12.00

BYDGOSZCZ, parking przy Hali Sportowej \"Łuczniczka\" (+ 50 PLN)

15.00

11.00

TORUŃ, krzyżówka tras nr 552 z nr 15 Rest. \"Pod Kasztanami\" Grębocin (+ 50 PLN)

16.00

05:00

BIAŁYSTOK, Dw PKP Bialystok Główny, przy informacji (+ 150 PLN)

22.00

08.00

WARSZAWA, parking przy Torwarze (+ 100 PLN)

19.00

04.45

ŁÓDŹ, stacja JET z McDonald\'s u. Pabianicka róg Jana Pawła II (d.Włókniarzy) (+ 100 PLN)

22.00

04.00

PIOTRKÓW TRYB,stacja Orlen ul.Dworska 4,przy zjeździe do miasta z trasy nr1 (+ 150 PLN)

22.45

05.30

RADOM, stacja JET/Statoil z Mc Donald\'s trasa nr 7 (+ 100 PLN)

21.00

04.00

LUBLIN, parking przy Hali MOSiR al. Zygmuntowskie (+ 150 PLN)

22.30

+48 22 827-60-98/99

SZCZECIN, Trasa Zamkowa parking przy Baszcie (+ 100 PLN)

+48 22 827-60-98/99

+48 22 
827-60-98/99

POZNAŃ,ul. Dworcowa parking przy \"Dworcu Letnim\" (+ 100 PLN)

+48 22 827-60-98/99

+48 22 
827-60-98/99

WROCłAW, DW PKP Wrocław Główny, na peronie (+ 100 PLN)

+48 22 827-60-98/99

+48 22 
827-60-98/99

KATOWICE, parking autokarów ul. Sądowa (+ 150 PLN)

+48 22 827-60-98/99

+48 22 
827-60-98/99

KRAKÓW, parking przy DW PKP kraków Płaszów (+ 150 PLN)

+48 22 827-60-98/99


* Wyjazd dzień wcześniej niż podany w ofercie ** Powrót dzień później niż podany w ofercie TEL – dojazd PKP, szczegółowe informacje w biurze na 7 dni przed wyjazdem
    

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved