Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

OFERTY KRAJOWE - SŁAWA k. Zielonej Góry

               

                    

   

   

   

    

  

  

   

  

OBÓZ „MEGAKONIOMANIAKA”

Pensjonat HALESZKA

Polska, Sława k. Zielonej Góry

wiek uczestników: 7-15 lat


POJEZIERZE LESZCZYŃSKIE – LUBIATÓW
Obóz Koniomaniaka – ale konno jest wesoło!

MIEJSCE:
LUBIATÓW
- w głuszy, za ostatnią chatką małej wioski, nad wodą, wśród łąk i lasów znajdziecie prawdziwy raj dla Koniomaniaków – Pensjonat i Rancho Haleszka. Konie są wszędzie: w stajni, na padoku, na ujeżdżalni i na leśnej drodze. Prychają, skaczą, galopują, cieszą się życiem. Dla Koniomaniaka miejsce wymarzone. Od świtu do zmierzchu można konie czyścić, trenować ich ujeżdżanie i poznawać koński temperament. Nieopodal pensjonatu - jezioro Sławskie. Spokojną okolicę porastają rozległe lasy, pięknie położone wśród pagórków i wrzosowisk.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

PENSJONAT HALESZKA położony jest w miejscowości Lubiatów, na skraju lasu, w malowniczej scenerii drzewostanów otaczających wielkie jezioro Sławskie (własne wytyczone kąpielisko - 70m od pensjonatu). Od Sławy dzieli nas 8 km. Puszcza, łąki, jeziorka śródleśne i mnóstwo wolnej przestrzeni to wymarzone warunki do jazdy konnej. W odległości 300 metrów od pensjonatu znajduje się otoczone drewnianym płotkiem Ranczo Haleszka, na którym szlifować będziemy swoje umiejętności jeździeckie – padok, ujeżdżalnia i kryta ujeżdżalnia. Dodatkowo, infrastruktura sportowa: boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. W pawilonie mieszkalnym - pokoje 2-3-osobowe z łazienkami, sala telewizyjna. Restauracja, w której spożywamy posiłki serwuje smaczne jedzonko domowej roboty – śniadania, obiady z podwieczorkiem i kolacje (zaczynamy ciepłą kolacją w dniu przyjazdu, kończymy obiadem i suchym prowiantem na drogę powrotną w dniu wyjazdu). Świetne miejsce by zapomnieć o zgiełku miasta i oddać się „końskiej pasji”…

PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1:

Przejazd do miejsca organizacji imprezy. Zakwaterowanie. Podział na grupy. Ciepła kolacja. Zajęcia integracyjne.
Dzień 2-12 lub 2-10:

Realizacja bogatego programu pobytu.

 

Dzień 13 lub 11:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Uroczyste pożegnanie. Obiad. Rozdanie prowiantu na drogę. Przejazd na miejsce zbiórki. Zakończenie imprezy.
 

TERMIN/ PROGRAM

7.07-19.07.2010

19.07-31.07.2010

31.07-12.08.2010

12.08-24.08.2010

MEGAKONIO-MANIAK

(SMK 1-5)

1559 PLN

1559 PLN

1559 PLN

1559 PLN


CENA OBEJMUJE:

Zakwaterowanie: 12 noclegów, pełne wyżywienie i prowiant na drogę powrotną, opiekę doświadczonej kadry i ratownika na kąpielisku, opiekę medyczną, instruktorów jazdy konnej (1 instruktor na 5-6 osób), realizację programu, w tym: 10 lub 14 godzin jazdy konnej (z możliwością dokupienia dodatkowych godzin), niezbędne materiały i sprzęt (m.in. toczek do jazdy konnej, dzienniczek Koniomaniaka z ważnymi informacjami dotyczącymi koni), ubezpieczenie NNW Signal Iduna (10000 PLN), pamiątkową odznakę - flo, podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA:

Dopłat transportowych i atrakcji fakultatywnych.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Wszyscy uczestnicy powinni zabrać ze sobą ważną legitymację szkolną, wypełnioną kartę uczestnika obozu. Własny toczek lub kask mile widziane.
 
MEGAKONIOMANIAK (7-15 LAT):

Jeździmy niemal codziennie, czasem 2 x dziennie – 14 bloków jazdy konnej; opiekujemy się końmi i pomagamy w pielęgnacji i pracy przy nich; uczestniczymy w zajęciach teoretycznych z doświadczonymi instruktorami; konie siodłamy, jeździmy stempa, kłusem, na ujeżdżalni i w terenie; w razie niepogody jeździmy na ujeżdżalni krytej.

ATRAKCJE WSPÓLNE DLA WSZYSTKICH PROGRAMÓW:

WYCIECZKA autokarowa do Międzyrzeckiego Regionu Umocnień i zamku: w bunkrach, 18 metrów pod ziemią, czeka nas wiele atrakcji: nietoperze, przejazd napędzaną siłą rąk drezyną oraz przejście podziemnym, ciemnym, wąskim korytarzem. Po wyjściu na powierzchnię relaks przy ognisku z kiełbaskami, a na deser wizyta w średniowiecznym zamku pamiętającym czasy Kazimierza Wielkiego.
INTEGRACJA: podchody, survivalowe przygody (orientacja w terenie, sporządzanie map, budowanie szałasu, sporządzanie strawy przy ognisku); biegi na orientację; podchody przy użyciu GPS'ów, rejs po Jeziorze Sławskim, eksploracje tajemniczych, zapomnianych miejsc; plenery malarskie, karaoke, rozgrywki waterpolo, zawody pływackie, zabawy plebejskie, ogniska z kiełbaskami.
KONIOMANIAKOWANIA ciąg dalszy... czyli poznawanie zwyczajów koni, ich języka, budowy ciała, wypełnianie Dzienniczków Koniomaniaka, a na koniec chrzest koński i frajda jakiej mało – przejazd tramwajem konnym !!!

ATRAKCJE FAKULTATYWNE:

 - WYCIECZKA do Wrocławia – wizyta w ZOO, zwiedzanie miasta na wesoło: Ostrów Tumski i Stary Rynek z Ratuszem, Panorama Racławicka + 95 PLN;

 - WYCIECZKA krajoznawcza do Parowozowni w Wolsztynie, Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach i Aquaparku AKWAWIT w Lesznie – szaleństwo na terenie kompleksu ze zjeżdżalniami, biczami wodnymi i jacuzzi oraz basenami. + 75 PLN;

 - WIZYTA u Kowola, która pozwoli nam przyjrzeć się życiu na wsi. W programie: zwiedzanie 100-letniej chaty urządzonej w staropolskim stylu, pokaz przędzenia wełny, wyrabiania masła, sera, kucie ,,podkowy szczęścia" w starej kuźni, odpowiedź na zagadkę, czy żelazka miewają ,,duszę'', tajniki hodowli i pielęgnacji zwierząt w gospodarstwie wiejskim oraz karmienie i dojenie zwierząt. Na zakończenie pobytu w gospodarstwie przejażdżka bryczką po malowniczych okolicach oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek + 65 PLN.

DOJAZD Z (za dopłatą):

Bydgoszcz (+110), Gdańsk (+130), Gdynia (+130), Gorzów Wielkopolski (+120), Katowice (+95), Koszalin (+120), Kraków (+100), Leszno (+0), Łódź (+130), Poznań (+45), Szczecin (+95), Toruń (+110), Warszawa (+120), Wrocław (+50). Dopłaty w nawiasach z wymienionych miast Polski w PLN, (+0) oznacza brak dopłaty. Przejazd z wymienionych miast realizowany jest przy min. 6 osobach. Upust za dojazd własny -50 PLN. Szczegóły dotyczące miejsca zbiórki, godziny wyjazdu oraz pozostałe informacje wyjazdowe zostaną przedstawione najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem turnusu.
             

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved