Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

OFERTY KRAJOWE - RYN

               

                    

 

   

 

   

 

   

 

   

 

Z PSEM NA WAKACJE

kolonia i obóz dla dzieci i młodzieży z własnymi psami - I stopnia

drewniane domki campingowe

Polska, Ryn

wiek uczestników: od 12 lat


Z psem na wakacje
kolonia i obóz dla dzieci i młodzieży z własnymi psami - I stopnia

wiek: od 12 lat
Mazury – Ryn

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Obóz powstał z myślą o właścicielach psów, którzy chcą z nimi wspólnie wypocząć a jednocześnie wyszkolić swojego czworonoga i pogłębić wiedzę kynologiczną. Po raz pierwszy nie musicie jadąc na obóz zostawiać psa pod opieką rodziców, babci czy cioci. Możecie wspólnie z nim spędzić wakacje, w towarzystwie innych młodych ludzi mających własne pieski. Rodziny mile widziane. Będzie to przyjemny wypoczynek dla Was i jednocześnie wakacje na świeżym powietrzu, stale w ruchu dla Waszych psów.
Obóz zlokalizowany jest w ośrodku wypoczynkowym na Mazurach, położonym bezpośrednio nad jeziorem, na dużym, ogrodzonym i zadrzewionym terenie, bardzo blisko plaży i lasu. Są tutaj różne boiska i wydzielony teren do szkolenia psów. Do miasta około 15 minut spacerem. Noclegi w domkach campingowych, w pobliżu wc i prysznice. Posiłki jemy w stołówce, jest też bar. Oprócz programu szkoleniowego w czasie wolnym chodzimy na plażę, na spacery do lasu, odbywają się także różne konkursy, gry i biegi terenowe. Zapewniamy pomoc przy opiece nad psami i przygotowywaniu posiłków, szczególnie młodszym uczestnikom.
Wychodzimy również naprzeciw oczekiwaniom dorosłych właścicieli psów. W ciągu roku trudno wygospodarować czas i zmobilizować siły na szkolenie i tresurę – wakacyjny wyjazd z rodziną i psem to dobre rozwiązanie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY – PO OGŁOSZENIU

Pociągiem z opiekunem z Gdańska, Szczecina, Koszalina, Elbląga, Wrocławia, Poznania, Gniezna, Torunia, Olsztyna, Warszawy, Katowic, Krakowa, Łodzi, ewentualnie także z innych miast. Przejazd w zarezerwowanych przedziałach. Informacje przekażemy bezpośrednio uczestnikom.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski "Ryn" Gliwickiej Agencji Turystycznej w Rynie, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 10.00.

..:: CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie - domki campingowe o podstawowym standardzie (nocujemy razem z pieskami), wc i prysznice w wydzielonym pawilonie. Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka, od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia. Kadra - wykwalifikowani treserzy, wychowawcy. Ubezpieczenie - NW. Realizację programu - w zależności od możliwości uczestników i ich piesków oraz warunków pogodowych.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Dojazd pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek - od 12 lat (młodsi z dorosłym opiekunem). Karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców, zgłoszenie uczestnictwa-umowa (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ

Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Polar, obuwie na miękkiej podeszwie, czapka z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis.

..:: DLA PIESKA ZABIERAMY

Nylonowe lub skórzane: obrożę (nie kolczatkę), długą smycz, linkę 15m, kaganiec, ulubione zabawki. Identyfikator psa przymocowany do obroży. Koce spełniające funkcję posłania, dwie miski. Wystarczającą na obóz ilość suchej karmy lub produktów potrzebnych do przyrządzenia jedzenia gotowanego (ryż, makaron, puszki itp.). Świadectwo zdrowia stwierdzające że pies posiada aktualne wymagane szczepienia i nie jest chory - otrzymamy je u lekarza weterynarii. Świadectwo należy wyrobić na dwa dni przed obozem.

..:: JAKIE PSY NIE MOGĄ POJECHAĆ NA OBÓZ

Wyjątkowo agresywne, chore, w trakcie leczenia lub w okresie rekonwalescencji, suki w okresie cieczki oraz psy nad którymi ich właściciele nie są wstanie zapanować psychicznie i fizycznie np. utrzymać ich na smyczy.

..:: UWAGI

Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Istnieje możliwość niezrealizowania wybranych punktów programu, o czym decyduje kierownik obozu.

..:: PROGRAM

20 godzin szkolenia psa z zakresu podstawowego posłuszeństwa
Na tym szkoleniu psy uczone są chodzenia na smyczy, chodzenia bez smyczy, przywołania do nogi, do mnie, wykonywania komend przy nodze właściciela, siad, waruj, stój, aportowania, stawania do przeglądu. Jest to szkolenie w miarę łatwe i przyjemne. Oparte jest ono na zasadzie nagradzania psa smakołykami, gdzie pierwszą karą jest brak smakołyka. Szkolenie to jest dla osób, które stały się posiadaczami pierwszego psa w życiu lub gdy piesek zaczyna sprawiać kłopoty, np. ciągnąć na smyczy podczas spacerów, gryźć smycz, powarkiwać przy swojej misce lub nie wracać na przywołanie itp.

20 godzin treningów na specjalnym torze dla psów - agility

Zajęcia odbywają się w bardzo dogodnym, nie męczącym, i nie stresującym cyklu, tak aby wykorzystać szczyt koncentracji umysłowej u psa, nie powodując zmęczenia i zniechęcenia (zarówno właściciela jak i jego pieska). Zajęcia rozwijają sprawność ruchową, więź z człowiekiem, bystrość i posłuszeństwo.

Agility

To doskonała nauka poprzez aktywną zabawę. Podczas treningów na torze przeszkód pies uczy się kolejnych komend, które rozwijają jego inteligencję i kształtują posłuszeństwo, ale przede wszystkim pogłębiają więź z człowiekiem.

Wykłady teoretyczne

To szereg spotkań podczas, których nasi treserzy poruszą bardzo ważne tematy dotyczące wychowania, pielęgnacji, żywienia naszego pupila. Porozmawiamy o mowie ciała psa, która dostarcza nam bardzo wielu cennych informacji o naszym czworonogu. Dowiemy się jak budować prawidłową więź człowiek – pies, jak nie zostać zdominowanym przez psa oraz wiele innych ważnych rzeczy dotyczących naszego czworonoga.

Rekreacja i wypoczynek

Pomiędzy zajęciami organizujemy spacery po lesie, na plażę, gdzie w warunkach naturalnych uczestnicy modyfikują swoje wcześniejsze błędne zachowania w stosunku do psów, natomiast czworonogi bawią się, socjalizują i uczą życia w stadzie „psy – ludzie”, co jest podstawą do osiągnięcia sukcesu wychowawczego. Organizujemy także ogniska, dyskoteki, wyjścia na strzeżone kąpielisko, spacery po starych mazurskich lasach, gry i zabawy terenowe.

Wizyta weterynarza

Opowie nam jak rozpoznawać pierwsze objawy podstawowych chorób, jak prawidłowo żywić i pielęgnować psa. Zademonstruje nam jak należy zabandażować krwawiącą ranę, jak usztywnić zwichniętą kończynę.

Bieg terenowy

Wyścig właścicieli z psami na czas. Startujemy w kilkuminutowych odstępach i na odcinku kilku kilometrów pokonujemy przeszkody i teren o zróżnicowanym stopniu trudności - drogi leśne, piaszczyste, pagórki.

..:: DODATKOWE ATRAKCJE
(płatne przy zapisach lub na obozie)
..:: Wycieczki: Mikołajki (+25 zł), Mikołajki i Tropicana – kompleks basenów i zjeżdżalni (+60 zł), Giżycko (+25 zł), Giżycko i Twierdza Boyen (+35 zł), Kadzidłowo – Park Dzikich Zwierząt (+35 zł), Popielno – Stacja Hodowlana Bobrów i Tarpanów (+40 zł), Spytkowo – Wioska Indiańska (+45 zł)
..:: Holowanie na oponce za motorówką (+35 zł), Latające Skrzydło (+45 zł), Banan (+20 zł), Narty wodne (+55 zł), Wakeboard (+55 zł),
..:: Lot na spadochronie za motorówką (+100 zł)
..:: Paintball (+60 zł)
..:: Quady (+60 zł)
..:: Zajęcia linowe (+60 zł)

Pakiet Wodne Atrakcje
(+ 70 zł przy zapisach lub na obozie).
::: Holowanie za motorówką: oponka, banan, latające skrzydło ::: Pływanie motorówką w trakcie holowania.

Dodatkowe Atrakcje – zasady realizacji

1. Realizacja zajęć uzależniona jest od pogody, kondycji i wieku uczestników. Dlatego nie wszystkie elementy programu muszą zostać zrealizowane, o czym decyduje kierownik obozu. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania wybranych zajęć bez zmiany programu obozu.
2. Czas zajęć jest ograniczony, o czym decyduje kierownik obozu.
3. Uczestnikom przysługuje jednorazowe skorzystanie z każdego rodzaju zajęć.
 
TERMINY, CENY

Kod, Termin

CENA OD
1 OSOBY
+
1 pies

CENA OD DRUGIEJ OSOBY
(bez psa)

CENA OD DRUGIEJ, TRZECIEJ OSOBY
(bez psa)

OZP/I 1

02.07-13.07.2010

1599.-

1199.-

1149.-

OZP/I 2

14.07-25.07.2010

1599.-

1199.-

1149.-

OZP/I 3

26.07-06.08.2010

1599.-

1199.-

1149.-

OZP/I 4

07.08-18.08.2010

1599.-

1199.-

1149.-

OZP/I 5

19.08-30.08.2010

1599.-

1199.-

1149.-

Podane ceny są od jednej osoby

      

Dojazd Mazury (podane ceny dotyczą dojazdu w obie strony)

miejsce wsiadania

środek transportu

dopłata

wyjazd

powrót

Częstochowa - Osobowa, dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

180 zł

06.12

21.31

ELBLĄG - dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

140 zł

12.37

12.50

GDAŃSK - dworzec PKP - zbiórka przy kasie nr 5

pociąg

140 zł

10.30

14.02

GDYNIA - dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

140 zł

10.54

14.31

GNIEZNO - dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

160 zł

10.16

18.18

IŁAWA - dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

160 zł

13.06

14.54

INOWROCŁAW - dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

160 zł

11.10

17.28

KATOWICE - dworzec PKP, zbiórka na peronie odjazdu pociągu  -

pociąg

190 zł

04.15

22.47

KOSZALIN - dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

160 zł

08.23

16.45

LESZNO - dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

170 zł

08.37

20.17

MALBORK - dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

140 zł

12.12

13.16

OLSZTYN - dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

90 zł

14.09

13.50

OSTRÓDA - dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

140 zł

13.29

14.31

POZNAŃ - dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

170 zł

09.42

19.03

SŁUPSK - dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

160 zł

09.19

15.58

SOPOT - dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

140 zł

11.04

14.20

SZCZECIN - dworzec PKP - zbiórka przy kasie nr 1

pociąg

170 zł

05.00

19.00

TCZEW - dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

140 zł

11.48

13.36

TORUŃ, - dworzec PKP - uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

160 zł

11.48

16.39

WARSZAWA - Centralna,  dworzec PKP,  uczestnicy zgłaszają się do opiekuna w pociągu

pociąg

130 zł

09.05

18.30

WROCŁAW, - dworzec PKP - zbiórka przy kasie nr 1

pociąg

180 zł

06.00

21.47

ograniczenia dojazdu

imprezy wrześniowe – bez dojazdu
OZP - dopłata za psa w pociągu 15 zł (w obie strony).

    

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved